Blog

By: iParts | January 22, 2020

Stworzony w 1999 roku koncern Renault-Nissan Alliance stale się rozwija i ma na swoim koncie wiele sukcesów.

Coraz więcej marek łączy się ze sobą, aby jeszcze efektywniej konkurować z pozostałymi producentami w branży motoryzacyjnej. Jedną z największych grup jest Renault-Nissan Alliance, która sprzedane swoje samochody w krajach na całym świecie.

Mitsubishi

Koncern Renault-Nissan Alliance w liczbach

Założony w 1999 roku koncern Renault-Nissan Alliance połączył ze sobą dwie potęgi w branży motoryzacyjnej – francuskiego Renault oraz japońskiego Nissana. W ostatnich latach do tej dwójki dołączyło także Mitsubishi.

Głównym celem przyświecającym aliansowi było połączenie sił dla wzajemnego wspierania się w produkcji jeszcze lepszych pojazdów. Wśród wiodących do niego kroków firmy wyznaczyły sobie między innymi za zadanie unifikacji platform oraz części do Nissan oraz Renault, a także rozwój elektromobilności.

Obecnie alians marek Renault, Nissan oraz Mitsubishi i Infiniti jest jednym z najbardziej innowacyjnych na świecie. Dowodzą tego także jego sukcesy!


Najważniejsze sukcesy Renault-Nissan Alliance:
•   ponad 10 milionów samochodów sprzedanych w 2018 roku
•   1 na 9 samochodów sprzedawanych na świecie to pojazdy Renault-Nissan Alliance
• ponad 737 tysięcy sprzedanych samochodów elektrycznych – to czyni alians globalnym liderem w produkcji samochodów elektrycznych

W dążeniu do takich sukcesów alians oferuje swoim klientom dostęp do szerokiej gamy pojazdów o różnych nadwoziach, zastosowaniach oraz funkcjach – od miejskich kompaktów, w tym także samochodów elektrycznych jak Nissan LEAF oraz Renault ZOE, aż do lekkich samochodów użytkowych, które doskonale sprawdzają się jako samochody dla firm.

Dalsze plany aliansu Renault-Nissan

Wizją aliansu jest dalsza elektryfikacja, tworzenie nowych rozwiązań komunikacyjnych pomiędzy pojazdami grupy, a także wspieranie autonomicznych pojazdów. W rezultacie ma ona na celu budowanie ekologicznych, bezpiecznych i przystępnych cenowo pojazdów dla każdego.

Renault-Nissan Alliance dąży również do tego, aby oferować swoim klientom jeszcze tańsze i łatwiej dostępne części samochodowe. Dzięki tworzeniu wspólnych rozwiązań dla marek Nissan, Renault, Mitsubishi części zamienne do aut mogą stać się jeszcze bardziej przystępne cenowo.

Aktualnie samochody Renault, Nissan oraz Mitsubishi części zamienne do aut tych marek i akcesoria można zakupić także w Polsce w autoryzowanych salonach i serwisach oraz w innych punktach handlowych. Komponenty dostępne są również w internecie.

Category: Ogólnie o motoryzacji 

Tags:

Comments:

Be the first to comment ...

Post a Comment