Blog

By: iParts | January 08, 2021

Akumulator samochodowy jest niezwykle ważnym komponentem w naszym aucie. Wpływa na komfort jazdy, który przed wszystkim jest doceniany w trudnych warunkach. Okresem podwyższonej eksploatacji akumulatora samochodowego jest zima, gdzie szczególnie doceniamy wartość tej jakże istotnej jednostki energetycznej w naszym aucie. Co powinniśmy wiedzieć na jego, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji?


Istota akumulatora samochodowego

Akumulator samochodowy dostarcza energię elektryczną do wszystkich obwodów w naszym aucie, które nie mogłyby bez niej funkcjonować. Duża ich ilość jest zasilana w okresie zimowym, gdzie uruchamiamy dodatkowe funkcje w naszych pojazdach, podgrzewając fotele i stosując różne warianty oświetlenia. W takich warunkach z pewnością sprawdzi się dobrze dobrany akumulator, reprezentujący wysoką jakość produktu. Dlatego przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na markę, której będziemy mogli zaufać i parametry, które będą miały wpływ na jego właściwe funkcjonowanie.

Dobry akumulator samochodowy

Dobry akumulator samochodowy, pozwoli cieszyć się jazdą nawet przy bardzo niskich temperaturach. Pamiętajmy, że jego pojemność elektryczna wówczas znacznie spada, nawet do 50%, ale te dobrej jakości poradzą sobie i w takich warunkach.

Chcąc być posiadaczem dobrego akumulatora samochodowego, należy wziąć pod uwagę producenta, który cieszy się uznaniem w środowisku motoryzacyjnym. Możemy mieć wówczas sprawdzony produkt.

Kolejnym krokiem, będzie dopasowanie akumulatora, do naszego auta. W tym przypadku należy zapoznać się z wytycznymi producenta pojazdu, co do jego parametrów. Istotną kwestią, obok napięcia, które w większości aut wynosi 12V, będzie pojemność wyrażona w Amperogodzinach (Ah), prąd rozruchu (A) i biegunowość ,,L+” oraz ,,P+”. Wszystkie te parametry, dopasowane odpowiednio, pozwolą cieszyć się nam dobrą jazdą.

Wydajność akumulatora samochodowego, będzie najlepsza jak zachowamy odpowiednie proporcje. Nie może być on za duży, gdyż nie zmieści się nam w danym miejscu, a jego zwiększona objętość nie pozwoli na pełne naładowanie, co będzie skutkowało szybszym zużyciem. Dlatego zwracajmy na to szczególną uwagę.

Akumulator samochodowy to ważny komponent

Akumulator samochodowy jak już wiemy, będzie miał ogromny wpływ na naszą jazdę. Chcąc, aby posłużył nam jak najdłużej, dbajmy o jego eksploatację jak należy. Nie przeładowujmy go, nie rozładowujmy całkowicie, ani nie doładowujmy. Kontrolujmy systematycznie jego stan i cieszmy się dobrą sprawnością, która przełoży się na całą funkcjonalność pojazdu.

Comments:

Be the first to comment ...

Post a Comment