Blog

By: iParts | December 06, 2018

Ilość osiągalnych na rynku motoryzacyjnym części zamiennych jest ogromna. Sprawia to wielokrotnie klientom trudności w poszukiwaniu online optymalnych części do własnych samochodów. Wybawieniem dla kupujących są bez wątpienia wyszukiwarki internetowe, przy czym nie zawsze są one efektywne. Nowość w tej kwestii zastosował sklep z częściami samochodowymi online iParts.pl, wdrażając wyszukiwarkę części OEM.


Sklep iParts.pl jest największą platformą online z częściami samochodowymi zarówno w polskiej sieci, jak i na rynku środkowo-europejskim. Gama produktowa sklepu obejmuje ponad 2 mln części zamiennych przeznaczonych do montażu w samochodach osobowych, dostawczych oraz sportowych.

Uruchomiona w sklepie iParts.pl wyszukiwarka części po OEM, to najszybsze i jednocześnie najbardziej precyzyjne rozwiązanie umożliwiające odszukanie części zamiennych do samochodu po oryginalnym numerze katalogowym elementu, czyli tzw. OEM. Każda część dostępna na rynku samochodowym posiada własny OEM. Mając numer części, odnalezienie jej poprzez wyszukiwarkę iParts.pl zajmuje zaledwie kilka sekund. Wyszukiwarka części po OEM to najszybsza metoda wyszukiwania podzespołów samochodowych, dająca gwarancję, że bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły wyszukiwana część będzie tym samym odpowiednikiem, co orginał.

OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) to unikalne oznaczenie części przydzielane przez producentów auto części zarówno mechanicznych, jak i elektrycznych. Numer OEM to znak oryginalnej części znajdujący się na elemencie, który umieszczony jest w konkretnym modelu samochodu. Numer OEM to kombinacja cyfr i liter, która jest uznawana za swoisty „kod DNA części”.

Każdy producent części zamiennych korzysta z własnej numeracji produktowej. Z tego też powodu daną część można zidentyfikować poprzez OEM lub numerację konkretnego producenta. Jest to wartość dodana takiego rozwiązania, ponieważ wiele podzespołów jest stosowanych w samochodach różnych marek, które nierzadko oferują swoje produkty po cenach odmiennych od konkurencji. Wyszukiwarka części po numerze OEM to doskonałe narzędzie na precyzyjne i szybkie znalezienie dedykowanych podzespołów samochodowych u największego dostawcy części zamiennych do samochodów w Polsce.

Comments:

Be the first to comment ...

Post a Comment